TJ Spartak Sezemice - Horní Ředice 1:2 (0:0)

TJ Spartak Sezemice - Horní Ředice 1:2 ( 0:0 )
ŽK 6 - 1
diváků : 150

Sezemice . Báča - Kříž, Blažek, Ráliš, Borovec - Langr, Kašpar T., Knaute, Lába - Kašpar J., Večerník (8´ Papšík)

ŘEDICE: Kovařík - Horáček (46´ Andrýs) Černý, Kopa, Horyna - Březina, Šedivka, Skalický, Hrubý - Jílek (77´Machatý M.) Dědič

Za chladného počasí jsme v neděli v derby uspěli. Vítězství se nerodilo vůbec lehce, protože co jsme předváděli v prvním poločase to byla velká tragédie. Domácí začli s větší chuti a jejich hra nám dělala problémy. Nám chyběl důraz v osobních soubojích, které jsme prohrávali a větší pohyb. Když jsme se dostali k míči, tak jsme ho nebyli schopni udržet a dvakrát si přihrát.

Sezemice nám hlavně prvních třicet minut zatápěli. V některých momentech při nás stálo i štěstí . Hlavně při šanci Papšíka, který trefil v dobré pozici tyč a šanci Jirky Kašpara chytil Kovařík. Pak měli domácí pár nepřijemných závarů , ale i ty jsme předčkali. My jsme toho v první půlce moc nepředvedli. Dědič
trefil z trestného kopu ze strany břevno, jinak toho moc nebylo. Závar po rohu a pár nedotažených, pokažených brejků bylo skutečně málo.

O poločase jsme udělali pár změn v sestavě a začli trošku hrát. Hned po naší rozehrávce se řítil ze strany sám Březina, ale vystřelil brzo a slabě. V 47 min zatáhl po straně míč Jílek , nahrál Skalickému, kterého centrostřela skončila v rukou Báči na první tyči. Jenže tomu míč vypadl a Hrubý ho poslal do sítě 0:1

Po chvilce mohl zvýšit Šedivka, ale z penalty přestřelil i ochranou síť. Vedení nám dlouho nevydrželo a v 53 min využil zaváhání obrany Jiří Kašpar, přihrál ideálně Langrovi, který poslal míč do prázdné brány 1:1.

V 56 min se dostal do sprinterského souboje Dědič s domácím stoperem Blažkem. Míč se plácal mezi nimi a najednou ho Blažek přihrál lehce ke svému brankáři Báčovi. Ten místo, aby míč napálil na kabiny, chytil ho
na značce pokutového kopu do ruky. Buď si neuvědomil co by z toho mohlo být nebo si byl , tak jistý že míč chytil. Každopádně rozhodčí to posoudil, jako malou domů a my měli z penalty výhodu nepřímého volného kopu. Skoro celá jedenáctka Sezemic se postavila do zdi a vedle nich brankář Báča. Ke kopu se postavil Šedivka přiťukl míč Dědičovi a ten ho trefil ideálně do pravé
šibenice. 1:2 .

Zápas se potom dohrával ve velmi nervózní atmosféře. Hlavně ze strany domácích hráčů, kteří pořád diskutovali s rozhodčím a řešili každý prd. A to bylo taky z jejich strany vše co dokonce zápasu předvedli. To my jsme měli opět několik brejkových situací, které jsme nedotáhli, střelu Karla Jílka nad a na konci zápasu šanci Milana Machatého, který si krásně udělal obránce, ale jeho slabou střelu Báča chytil. A tak jsme těsnou výhru uhájili.

Výhru bychom potřebovali potvrdit v domácím zápase s Řečanama.