Lázně Bohdaneč - Horní Ředice 0:3 - kontumace

23. 3. 2015

Lázně Bohdaneč - Horní Ředice 1:2 (1:2)

Sestava: Kovařík – Andrýs (70´ Hrubý), Černý, Jelínek, Horáček – Březina, Šedivka, Horyna, Šolta – Machaty, Dědič

Branky: Dědič, Šedivka

K prvnímu mistrovskému utkání jarní části jsme zavítali na exligový stadion Lázní Bohdaneč, která se sice nachází na posledním místě tabulky (z podzimního utkání si ze Ředic odvezla půltucet v síti), avšak pro nás byla velkou neznámou, neboť její zimní posílení vyvolávalo velký respekt.

V naší sestavě jsme museli oželet hned 2 pilíře základní sestavy, když Dujsíka do hry nepustil vyvrtnutý kotník a Mládka bolavá třísla. Bohužel i profesor Hrubý nebyl 100% zdravý aby zvládl celé utkání.

Zápas začal pro nás tradičním polospánkem, neboť výkop v 10:15 nebyl pro nás zrovna tradiční, avšak nutno podotknout, že všichni přistoupili k utkání zodpovědně.

Hned v 2.min po standardní situaci hlavičkoval nikým neatakovaný soupeř z malého vápna naštěstí pouze do Kovaříkových rukavic. Po 10 min se hra pomalu začala obracet v náš prospěch a v 25.min Šedivka posunul míč mezi stopery na rozběhnutého Dědiče,který si obhodil hodně vyběhnutého Vlčka v brance domácích a i když hodně důrazně atakovaný dobíhajícími obránci poslal míč do prázdné branky 0-1.

3 minuty na to akce jako přes kopírák, ovšem tentokrát si Dědič obhodil brankáře příliš do strany a jeho zakončení do prázdné branky stihl vracející se obránce srazit na roh. V 35.min domácí zahrávali standardní situaci z půlky hřiště, centrovaný balon soupeř ze zadní tyče poslal na přední kde úplně sám neměl Hanáček se zakončením žádný problém a vyrovnal skóre 1-1.

V 38. min jsme zahrávali rohový kop, a situace kdy před zakončením byl jasně podražen Jelínek hodně zvedla adrenalin v krvi nejen hráčům a lavičce, neboť píšťalka zůstala němá, ale vyvolal i škodolibý úsměv na tváři mnohých příznivců domácích. Ve 42 min nádherně pronikl po pravé straně Bříza do pokutového území, zpětnou přihrávkou vyzval Šedivku k zakončení a jeho levačka se nemýlila. 1-2.

O 2 min později po té samé straně pronikl Machatý, zpětný míč napálil Šedivka do hradby těl, po něm i Bříza a teprve Horáček zakončil, ovšem Vlček míč vyškrábl na roh.

Do druhého poločasu jsme šli vědomím,že nás čeká horkých 45 min a musíme se pokusit rychle navýšit skóre pro náš klid. A hned v 50 min nádherně po pravé straně utekl Dědič ale jeho centr uklidil z voleje Šolta pouze do tyče.

Hra se potom odehrávala ve středu hřiště a až od 80. min se opět začalo na hřišti něco dít. Domácí svůj blok hodně vysunuli,nás zatlačili do hluboké defenzivy a kardiakům začalo být nevolno. V 85.min utekl znovu Dědič, jeho střela ale jen lehce minula zadní tyč, domácí z protiútoku zakončili úplně stejně, o minutu později jsme postupovali 4 na jednoho,ovšem trestuhodně nezakončili a poslední 4 minuty byli hodně dlouhé. Domácí nás nepustili z poloviny, ale naštěstí všechny centry do vápna skončili bud u Kovaříka nebo je odvrátili beci.

S konečným hvizdem bylo evidentní,jak nám spadl balvan ze srdce a radost byla opravdu nepředstíraná.

Soupeř prokázal velké zlepšení od svých podzimních zápasu a průběh jara nám jistě ukáže, že rozhodně nebude rozdávat body stejně jako na podzim. Ještě nikomu se nepodařilo dostat nás v závěru pod takový tlak.

V našem týmu dnes nestojí k vyzvednutí jedinec,ale celý tým,který opravdu nechal na trávníku duši a 3 body doslova vydřel.